Ingyenes Halmos Béla Program Napja november 4-én az A38 Hajón!

A Halmos Béla Programirodával januári elstartolásunk óta rengeteg eredményt könyvelhettünk el, amit az év vége felé közeledve egy ingyenes programnappal koronázunk meg. Ebben segítségünkre lesz az NKA Halmos Béla Program Ideiglenes Kollégiuma és a Hagyományok Háza is, akikkel közösen egy fotókiállítással, filmbemutatóval, koncertekkel, beszélgetésekkel, szakmai programokkal, és persze az elmaradhatatlan táncházzal megspékelt eseményre várunk minden kedves érdeklődőt november 4-én az A38 Hajón.

 

Az A38 Hajó koncerttermében, éttermében és kiállítóterében várjuk a látogatókat a legkülönfélébb programokkal – például Halmos Béla-díjas művészek állnak majd színpadra, de itt lesz az NKA25 eseménysorozat keretein belül megrendezett nagy sikerű Szent Mihály napi gálaesten forgatott film premierje is.

Részletes program:

ÉTTEREM

16:30 Mesterek és tanítványok – koncertfilm (premier vetítés)
Népművészet Mesterei és Népművészet Ifjú Mesterei cím birtokosainak közös gálakoncertjéről készült filmfelvétel bemutatója. A gálakoncert a 25 éves Nemzeti Kulturális Alap Szent Mihály-napi Népművészeti Fesztiváljának záróeseménye volt, melyre 2018. szeptember 29-én, Szentendrén, a Skanzen Vigadójában került sor.

17:30-18:00 kötetlen népzene a BorFolk együttessel (Székely Veronika, Olasz György, Szűcs Sándor, Kovács Géza, Pálfi Zsolt)

KIÁLLÍTÓTÉR

16:00 A Hagyományok Háza Baráti Körének fotókiállítása Halmos Béláról
A kiállításmegnyitón moldvai dallamokat ad elő Halmos Kata és Kudász Ferenc.

16:30 Halmos Béla emlékezete – A szerző, Jávorszky Béla Szilárd könyvbemutatója

17:30-18:30 Emlékezés Halmos Bélára
Beszélgetés Eredics Gábor, Sebestyén Márta, Sebő Ferenc, Fábián Éva, Szomjas György, Dénes Zoltán részvételével. Moderátor: Vasváry Annamária.

KONCERTTEREM

19:00-20:30 A Halmos Béla-díjas hegedűsök koncertje
Lipták Dániel és a Békés Banda (km. Csenki Zalán), Horsa István és a Horsa Banda Havay Viktóriával, Nyitrai Tamás, Mihó Attila és a Bazseva zenekar

21:00-22:00 Koncert Halmos Béla Az a szép piros hajnal c. lemezéből
Ének – Sebestyén Márta, Agócs Gergely, Hetényi Milán; hegedű – Salamon Beáta, Virágvölgyi Márta, Gombai Tamás, Ökrös Csaba, Vizeli Balázs; kontra – Csoóri Sándor, Fekete Antal Puma; furulya – Juhász Zoltán; cimbalom – Balogh Kálmán; nagybőgő/cselló – Havasréti Pál, Éri Péter

22:00-24:00 Táncház

REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT PROGRAMOK

Az alábbi előadásokra a halmosbelaprogram@halmosbelaprogram.hu e-mail címen tudtok regisztrálni.

ÉTTEREM

13:00-14:30 Zenei menedzsment – kérdések és válaszok (a Halmos Béla Programiroda munkatársainak vezetésével)

14:30-16:00 Folk-klub találkozó

Témák:

  1. A Halmos Béla Program és a Csoóri Sándor Alap pályázatai

(Árendás Péter és Liber Endre pályázati kurátorok részvételével)

  1. A folk-klub hálózat közös promóciója

(Előadó: Biczó Andrea, a Halmos Béla Programiroda munkatársa)

  1. A klubvezetők beszámolói
  2. Beszélgetés a folk-klub hálózat fejlesztésének lehetőségeiről