Első diplomáját 2011-ben a LFZE népzene tanszékén szerezte, mint előadóművész, majd két évre rá, mint népi ének – zenetanár. Már az egyetem kezdetén érdekelni kezdte a zene pszichére gyakorolt hatása, így az intézmény keretein belül zenepszichológiát tanult.
2015-ben az ELTE ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Karán, mint okleveles zeneterapeuta diplomázott.
Legfőbb kutatási területe, a magyar népzene zeneterápiás vonatkozásai, a magyar népi gyermekjátékok – szűkebb értelemben az ölbéli játékok – koragyermekkori személyiség fejlődésben betöltött szerepe. Zeneterápiás munkájának, tudományos és ismeretterjesztő előadásainak, koncertjeinek olvasztótégelye a Hangoló Zeneterápia.
A Hangoló Zeneterápia, mint védjegy 2015 januárjában jött létre. Legfontosabb irányelve a magyar népzene terápiás lehetőségeinek kutatása, és széleskörű megismertetése. 2015 szeptemberétől, kezdetben havi, majd 2016-tól heti rendszerességgel tart népzenei alapokon nyugvó, zeneterápiás szemléletű gyermek foglalkozásokat, ahol a szülők és gyermekek egyaránt a zenei és mozgásos folyamat részesei, alkotói lehetnek. Azóta számos tudományos és ismeretterjesztő konferencián sikerült bemutatnom a módszert, a kora gyermekkori komplex személyiség fejlődés népzenei vonatkozásait, vagyis zenei anyanyelvünk nyújtotta lehetőségeinket. A több, mint 5 éves előadói és kutatómunka eredménye mára több száz gyermek, több száz család, akik életébe a magyar népzene mint zenei anyanyelv tudott beépülni.
A heti rendszerességű foglalkozások mellett összeállt egy 60 perces koncertanyag, melyben a mese, a népzene, és az elemi mozgások kapcsolódnak össze és kínálnak bevonódási lehetőséget a közönség számára.
A népmesei szálra felfűzött zenei blokkok hűen bemutatják az autentikus népzenei gyökereket, köztök megjelennek gyermekjátékok, mondókák, mozgásos, táncos elemek, melyek több szinten vonják be a résztvevőket.

KONTAKT: paarjulcsa@gmail.com // +36 30 246 2838